Prorektor prof. Andrzej Kowalczyk uczestnikiem obchodów Dnia Górnika na Politechnice Śląskiej

W piątek 27 listopada 2015 r. na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej rozpoczną się uroczyste obchody Dnia Górnika, w których ze strony Uniwersytetu Śląskiego udział weźmie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. Podczas uroczystości tytuły Honorowych Profesorów Politechniki Śląskiej nadane zostaną prof. dr. hab. inż. Franciszkowi Plewie oraz prof. dr. hab. inż. Marianowi Turkowi.

W programie uroczystości przewidziano między innymi  wręczenie przodującej grupie studenckiej przechodniej honorowej szpady górniczej oraz występ Akademickiego Zespołu Tańca Politechniki Śląskiej „Dąbrowiacy”. Akademię Barbórkową poprzedzi msza św. w intencji studentów, absolwentów i pracowników Wydziału.