Promocja książki pt. „Niezwykła więź Kresów Wschodnich i Zachodnich…”

27 czerwca 2012 r. o godz. 15.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja poświęcona promocji książki pt. „Niezwykła więź Kresów Wschodnich i Zachodnich. Wpływ Lwowian na rozwój nauki i kultury na Górnym Śląsku po 1945 roku”. W ramach wydarzenia zaplanowano również wystawę zatytułowaną „Kaźń profesorów Lwowskich. Wzgórza Wuleckie 1941”, przygotowaną przez wrocławski oddział IPN. Na zakończenie uczestnicy będą mieli możliwość zakupienia książki. Uroczystość poprzedzi msza św. w intencji profesorów lwowskich, która zostanie odprawiona w krypcie katedry Chrystusa Króla 24 czerwca 2012 r. o godz. 11.00.

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Katowicach, Uniwersytet Śląski oraz Duszpasterstwo Akademickie w Katowicach.