Projekt pt. „Wielkie Korepetycje z Historii”

19 kwietnia 2012 r. w godz. 10.00–16.00 w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych UŚ odbędzie się cykl wykładów w ramach projektu pt. „Wielkie Korepetycje z Historii”. Swoje prelekcje zaprezentują: dr Jarosław Neja „Kryzysy PRL", dr Adam Dziuba „Podziemie antykomunistyczne” i Robert Ciupa „System represji i inwigilacji”.

Oprócz wykładów planowane są także: quiz historyczny, wystawa pt. „586 dni stanu wojennego” oraz projekcja filmu pt. „Pierwsze kroki – Dokument o NZS”.

Projekt ma na celu propagowanie oraz budowanie świadomości historycznej wśród młodzieży licealnej oraz studentów. Tegoroczna edycja skupi się na upowszechnianiu wiedzy na temat historii Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. W ramach projektu przewidziano cykl wykładów prowadzonych przez badaczy Instytutu Pamięci Narodowej oraz byłych działaczy podziemia niepodległościowego, wystawy tematyczne, prezentacje oraz filmy tematyczne, quizy historyczne.

Organizatorem projektu jest Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Odział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Sprawdź swoją wiedzę! Dziś na UŚ rozpoczynają się "Wielkie Korepetycje z Historii"ów” (19.04.2012).

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „ Korepetycje z historii najnowszej dla uczniów i studentów”. (19.04.2012)