Projekt filmowy WRiTV pt. „Poszukiwacz”

Studenci organizacji produkcji na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ zorganizowali projekt filmowy bez udziału pionu reżyserskiego i operatorskiego. Powstały film nosi tytuł „Poszukiwacz” i jest utrzymany w klimacie popularnej serii filmów przygodowych o Indianie Jonesie.

W rolach reżysera i operatora zadebiutował student Maciej Kwaśniewski. Film pokazuje, że osoby z pasją, które nie posiadają budżetu mogą stworzyć dobry projekt.

Pokaz filmu „Poszukiwacz” oraz innych produkcji studenckich odbędzie się 5 czerwca 2014 r. na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. Będzie to kontynuacja trzyletniej tradycji podobnych premier na Wydziale. W tym roku planowane jest wręczenie nagrody w postaci statuetki Złotego Latosa dla najlepszego filmu.