Prof. Jolanta Tambor uczestniczką konsultacji NAWA dot. programu dla studentów zagranicznych polonistyk

14.02.2019 - 15:01 aktualizacja 14.02.2019 - 15:01
Redakcja: admin

Misją Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej jest poszerzanie i intensyfikowanie działalności związanej z umiędzynarodowieniem szkolnictwa wyższego i nauki oraz promowanie języka polskiego. W lutym 2019 roku w siedzibie NAWA w Warszawie odbyły się konsultacje dotyczące uruchomienia programu dla studentów zagranicznych polonistyk, którego koordynatorem jest Pion Języka Polskiego NAWA.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 12 polskich szkół wyższych, którzy mają doświadczenie w przyjmowaniu na studia studentów z zagranicy. Wśród zaproszonych specjalistów znalazła się prof. dr hab. Jolanta Tambor – dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej, pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych w Uniwersytecie Śląskim.

W trakcie spotkania omówiono założenia programu, który ma odpowiedzieć na zapotrzebowanie zagranicznych polonistów.