facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Prof. Corey McCall gościem Wydziału Filologicznego

Wydział Filologiczny UŚ w Sosnowcu

Prof. Corey McCall jest profesorem filozofii w Elmira College w stanie Nowy Jork. Doktorat, przyznany mu przez Southern Illinois University w 2005 roku, uzyskał na podstawie dysertacji poświęconej filozoficznym konsekwencjom fenomenologicznego opisu ciekawości w ujęciu Martina Heideggera. W swoich badaniach poddaje refleksji różnorakie miejsca wspólne filozofii i literatury zarówno w kontekście amerykańskim, jak i europejskim. Jest współredaktorem zbiorów „Melville Among the Philosophers” (Lexington Books, 2017) i „Benjamin, Adorno, and the Experience of Literature” (Routledge, 2018), a także autorem licznych artykułów i referatów poświęconych takim postaciom, jak Michel Foucault, Walter Benjamin, Frantz Fanon czy Stanley Cavell. Obecnie zajmuje się filozoficznym wymiarem twórczości Jamesa Baldwina i wielostronnymi związkami łączącymi proroctwo, mit, literaturę i filozofię w intelektualnej tradycji Ameryki, Europy i Karaibów.

Prof. Corey McCall będzie gościem Wydziału Filologicznego i w Sosnowcu 17 maja 2018 roku w sali nr 051 wygłosi dwa wykłady:

• godz. 11.30  – „Baldwin boldly (or the colorful America)”,
  • godz. 13.15  – „Imperious curiosity (with a pinch of dasein)”.

plakat promujący wykłady prof. Coreya McCalla na Wydziale Filologicznym, ze zdjęciem profesora i najważniejszymi informacjami nt.  prelekcji