Prezentacja oraz finisaż wystawy „D ’13* [Dyplomy: projektowanie graficzne)” w CINiBA w Katowicach

3 marca 2014 r. o godzinie 17.00 w holu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach odbędzie się finisaż wystawy „D ’13* [Dyplomy: projektowanie graficzne)” z udziałem kuratora dr. Tomasza Kipki oraz autorów projektów. W wydarzeniu uczestniczyć będzie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Ekspozycja prezentuje prace dyplomowe szesnastu ubiegłorocznych absolwentek Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie: Marty Czuban, Karoliny Gilewicz, Beaty Grzeganek, Weroniki Grzywy, Katarzyny Hańczak, Pauliny Kosmy, Aleksandry Kuźmickiej, Patrycji Sicińskiej, Sary Siudziak, Martyny Sobolewskiej, Magdaleny Strączyńskiej, Alicji Werner, Marty Wierzbowskiej, Karoliny Wilk, Agnieszki Woźniak i Sylwii Zwolskiej.

Dyplomy licencjackie i magisterskie zostały zrealizowane pod kierunkiem: dr. Stefana Lechwara, dr. hab. Sebastiana Kubicy, dr. hab. Łukasza Klisia i dr. Tomasza Kipki. Wystawa jest prezentowana od listopada 2013 roku w różnych lokalizacjach. Projekty oddają różnorodność zainteresowań i umiejętności studentów. Prezentowane prace obejmują następujące tematy: projektowanie książki i ilustracja, projektowanie krojów pisma, aplikacja mobilna, identyfikacja wizualna, plakat ekologiczny i reklamowy, branding opakowań, rysunek satyryczny.