Pracownicy Wydziału Filologicznego w jury X edycji ogólnopolskiego konkursu pt. „Siedem grzechów głównych”

08.03.2018 - 13:37 aktualizacja 08.03.2018 - 13:37
Redakcja: admin

Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej włączyła się w organizację X jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu pt. „Siedem grzechów głównych”, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzież do włączenia się w mówienie o problemach społecznych, moralnych i religijnych. Konkurs  rozstrzygany jest w czterech kategoriach: malarstwo, poezja, grafika warsztatowa i grafika komputerowa.

Zespół pod przewodnictwem prof. dr hab. Bernadety Niesporek-Szamburskiej, w skład którego wchodzą: dr Magdalena Ochwat, mgr Jadwiga Maksym-Kaczmarek oraz mgr Magdalena Paprotny, dokona oceny prac w kategorii poezja.

Rozstrzygnięcie konkursu, który jest częśćią obchodów jubileuszu 60-lecia Pałacu Kultury Zagłębia i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nastąpi 9 marca 2018 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.palac.art.pl/pl/strona/siedem-grzechow-glownych.