Posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Nauki w Poznaniu

09.06.2016 - 10:41, aktualizacja 09.06.2016 - 10:41
Redakcja: admin

Od 23 do 25 czerwca 2016 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbywać się będzie posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Nauki. W programie obrad zaplanowano między innymi rozmowy na temat: wprowadzenia Europejskiej Karty Naukowca, debiurokratyzacji, kształtu parametryzacji w 2017 roku, zmian w bazie POLON, nowych konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz analizę dotacji statutowej.

W posiedzeniu ze strony Uniwersytetu Śląskiego udział weźmie prof. zw. dr hab. Andrzej Noras – prorektor elekt ds. badań naukowych.

Uniwersytecka Komisja Nauki (UKN) została powołana w 2001 roku przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP). Powstała jako Uniwersytecka Komisja Programów Międzynarodowych (UKProM), jednak w 2011 roku zmieniono jej nazwę, aby odzwierciedlić rzeczywisty zakres działalności Komisji.