Posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Komisji Ekspertów

Od 24 do 28 września 2012 r. w Katowicach odbywać się będzie posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Komisji Ekspertów do spraw doskonalenia treści podręczników szkolnych historii i geografii. W posiedzeniu udział wezmą:

• prof. Stanisław Kulczycki – przewodniczący ukraińskiej części Komisji, Narodowa Akademia Nauk Ukrainy;
  • prof. Oleksandr Udod – dyrektor Instytutu, Ministerstwo Oświaty, Nauki, Młodzieży i Sportu Ukrainy;
  • Raisa Jewtuszenko – sekretarz Komisji, główny specjalista w Ministerstwie Oświaty, Nauki, Młodzieży i Sportu Ukrainy;
  • Natalia Beskowa – naczelnik Wydziału w Ministerstwie Oświaty, Nauki, Młodzieży i Sportu Ukrainy;
  • dr Wołodimir Gołowko – Narodowa Akademia Nauk Ukrainy;
  • dr Witalij Perkun – Narodowa Akademia Nauk Ukrainy;
  • prof. dr hab. Włodzimierz Mędrzecki – przewodniczący polskiej części Komisji,
  • prof. dr hab. Andrzej T. Jankowski;
  • dr hab. Grzegorz Motyka;
  • dr Piotr Kroll;
  • dr Adolf Juzwenko;
  • dr Karol Sanojca.

Uczestnicy obrad wezmą udział w sesji popularnonaukowej na temat śląskiego aspektu stosunków polsko-ukraińskich oraz transformacji tradycyjnego regionu przemysłowego. Spotkanie odbędzie się 25 września o godz. 17.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (sala 29). W sesji uczestniczyć będzie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.