Posiedzenie plenarne Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich w Lublinie

Od 21 do 23 października 2014 r. w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie będzie odbywać się szóste w kadencji 2012−2016 posiedzenie plenarne Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. W posiedzeniu udział weźmie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W programie posiedzenia przewidziano m.in. wystąpienia: przewodniczącego KRUP prof. dr. hab. Bronisława Marciniaka, JM Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prof. dr. hab. Stanisława Michałowskiego, przewodniczącego Uniwersyteckiej Komisji Nauki prof. dr. hab. Ryszarda Dębickiego (UMCS), przewodniczącego Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej prof. dr. hab. Marka Wąsowicza, przewodniczącego Rady Narodowego Centrum Nauki prof. dr. hab. Michała Karońskiego oraz przewodniczącego Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr. hab. Jerzego Woźnickiego.

23 października zaplanowano uroczystą inaugurację roku akademickiego 2014/2015 połączoną z jubileuszem 70-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Z tej okazji odbędzie się koncert inauguracyjny pt. „70 lat minęło”.

W ramach obchodów jubileuszu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się również uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UMCS prof. Adamowi Danielowi Rotfeldowi.