Posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich

Od 16 do 17 maja 2014 r. w Katowicach i w Zabrzu odbywać się będzie posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich, w którym udział wezmą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego: JM Rektor UŚ, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek, rektor UŚ w latach 2002−2008.

Podczas obrad omówione zostaną m.in. zagadnienia: możliwości projektowania badań w perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014−2020; wsparcia dla przedsięwzięć KRUŚ przez  Narodowy Program Rozwoju Humanistyki; rekrutacji na uczelnie w Polsce i w Czechach z uwzględnieniem roli państwowej matury oraz wyników projektu „Dni Uniwersytetów Śląskich” pod patronatem KRUŚ.