Posiedzenia prezydium i zgromadzenia plenarnego KRASP w Toruniu

11.10.2017 - 14:32, aktualizacja 11.10.2017 - 14:32
Redakcja: admin

Projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym będzie głównym tematem obrad prezydium oraz zgromadzenia plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. W posiedzeniach zaplanowanych na 12 i 13 października 2017 roku uczestniczyć będzie ponad stu rektorów szkół wyższych oraz wielu gości reprezentujących świat nauki. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w spotkaniach udział wezmą JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – honorowy przewodniczący KRASP, rektor UŚ w latach 2008–2016.

Obrady prezydium KRASP i pierwsza sesja zgromadzenia plenarnego odbędą się z udziałem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosława Gowina. W trakcie dwudniowych posiedzeń omówione zostaną najważniejsze sprawy dotyczące szkolnictwa wyższego i nauki, w programie przewidziano również prezentację wyników prac Komisji ds. Strategicznych Problemów Szkolnictwa Wyższego KRASP oraz wybory członków Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.