Porozumienie o współpracy z firmą Kroll Ontrack sp. z o.o.

19 listopada 2015 r. o godz. 14.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24) zostanie podpisane porozumienie o współpracy między uczelnią a firmą Kroll Ontrack sp. z o.o.

Współpraca z Uniwersytetem Śląskim obejmie m.in. współpracę naukowo-badawczą i badawczo-rozwojową, organizację praktyk studenckich dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych uczelni, a także udział firmy w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych tworzonych w uczelni.

Kroll Ontrack jest światowym liderem w dziedzinie odzyskiwania danych oraz informatyki śledczej (ang. computer forensics). W Katowicach mieści się jedyne w Europie Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy, jest ono jednym z dwóch ośrodków rozwoju oprogramowania Kroll Ontrack na świecie.

Uniwersytet Śląski reprezentować będzie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, ze strony firmy Kroll Ontrack sp. z o.o. porozumienie podpisze dyrektor operacyjny i finansowy Alicja Hała.

W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ – dziekan WIiNoM dr hab. Danuta Stróż, prodziekan ds. dydaktycznych na kierunkach: informatyka i inżynieria biomedyczna dr Katarzyna Trynda oraz dyrektor Instytutu Informatyki prof. zw. dr hab. inż. Zygmunt Wróbel.