Polsko-niemiecki szczyt w Polskiej Akademii Nauk

Od 22 do 23 maja 2014 r. w Warszawie odbędzie się polsko-niemiecki szczyt, w którym udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Pierwszego dnia wydarzenia uczestników gościć będzie JE Ambasador Republiki Federalnej Niemiec Rolf Nikel. Drugiego dnia obrady odbędą się w Polskiej Akademii Nauk.

Spotkanie będzie okazją do dyskusji w gronie polskich i niemieckich naukowców na temat wyzwań w dziedzinie nauki i badań.

JM Rektor UŚ, przewodniczący KRASP prof. Wiesław Banyś będzie panelistą podczas spotkania pt. „Poland and Germany in science, education and innovation: Grand challenges, goals, strategies, supporting measures”. Moderatorem panelu będzie prof. dr hab Michał Karoński, przewodniczący Rady Narodowego Centrum Nauki.