Podpisanie umowy z IBM Polska Sp. z o.o.

11 października 2012 r. o godz. 11.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12, sala 29) odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy uczelnią a firmą IBM Polska Sp. z o.o..  Firmę reprezentować będą: dyrektor handlowy IBM Polska Marcin Gajdziński, dyrektor oddziału IBM w Katowicach Romuald Gacka oraz Key Account Manager dr Kamilla Butrym. Ze strony uczelni dokument podpisze JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. W wydarzeniu udział weźmie również marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz.

Celem współpracy będzie optymalne wykorzystanie potencjału obydwu partnerów. Studenci UŚ będą mogli korzystać z najnowszych produktów IBM w ramach laboratoriów i zajęć dydaktycznych. Efektem będzie podniesienie konkurencyjności uczelni na rynku szkolnictwa wyższego – uzyskane w czasie zajęć kwalifikacje ułatwią absolwentom kierunków informatycznych start na rynku pracy. Ponadto studenci będą mieli szansę uczestniczyć w  praktykach organizowanych przez IBM.

IBM jest jedną z największych na świecie firm informatycznych. Wysokiej jakości usługi doradcze i informatyczne, oprogramowanie oraz systemy i technologie informatyczne oferuje od ponad 80 lat. IBM Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w doradztwie strategicznym – od dostarczania odpowiednich rozwiązań informatycznych, aż do całościowego przejęcia zarządzania infrastrukturą IT w ramach usług outsourcingowych.

logo

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski podpisze dziś umowę o współpracę z firmą IBM" (11.10.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „IBM partnerem UŚ. Szansa na pracę po studiach?" (12.10.2012).