Podpisanie umowy o współpracy z firmą i3D SA

W środę 16 lipca 2014 r. o godz. 12.00 w Gliwicach zostanie podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a firmą i3D SA. Firma z sukcesem łączy działalność badawczą z biznesową, opracowując i wdrażając nowatorskie projekty, w tym rozwojowe, z obszaru zaawansowanych technologii wirtualnej rzeczywistości. Oferuje najnowocześniejsze, kompleksowe rozwiązania aplikacyjne i sprzętowe, które umożliwiają interakcję i pełne odwzorowanie świata realnego w wirtualnej rzeczywistości.

Obszary współpracy pomiędzy uczelnią a firmą obejmą m.in.:

• prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych,
  • wzajemne prezentowanie i propagowanie osiągnięć,
  • wymianę doświadczeń w zakresie zarządzania wiedzą,
  • organizowanie wycieczek, pokazów dydaktycznych dla studentów,
  • wspólne działania w celu pozyskania środków finansowych umożliwiające efektywną i partnerską współpracę.

Firmę i3D SA reprezentować będzie prezes zarządu Jacek Jędrzejowski, natomiast ze strony Uniwersytetu Śląskiego porozumienie podpisze prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.