Podpisanie porozumienia dotyczącego powołania Akademii Nowych Technologii BlackBerry®

22 maja 2012 r. o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice , ul. Bankowa 12, sala nr 29) odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego powołania Akademii Nowych Technologii BlackBerry®, która powstanie na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego umowę podpisze JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Akademia jest wspólnym projektem Uniwersytetu Śląskiego oraz firmy Research In Motion™ – producenta rozwiązania BlackBerry® , firmy Proget – członka BlackBerry® Alliance oraz firmy Polkomtel SA – operatora sieci komórkowej Plus.

Celem Akademii Nowych Technologii jest przekazanie aktualnej wiedzy na temat metod oraz narzędzi tworzenia nowoczesnych aplikacji mobilnych. W ramach Akademii realizowane będą wykłady i zajęcia laboratoryjne, a dzięki możliwości pracy z najnowszymi urządzeniami i rozwiązaniami BlackBerry, studenci będą mogli zdobyć unikatową wiedzę oraz umiejętności praktyczne, wpisujące się w najnowsze trendy rozwoju technologii informatycznych oraz ich zastosowań we współczesnym biznesie i rozrywce.

Uniwersytet Śląski otrzyma również tablety oraz telefony, z których studenci będą mogli korzystać w czasie zajęć laboratoryjnych.

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski współpracuje z producentem BlackBerry”. (22.05.2012)