Pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” 2015/2016

Trwają zapisy na pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) 2015/2016. To ogólnodostępne wykłady pt. „Projekt w praktyce. Część I”, które 2 grudnia 2015 roku odbędą się na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

„Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) to cykl wykładów i warsztatów skierowanych do młodych programistów, podczas których specjaliści z firmy Future Processing dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt, podobnie jak przy poprzedniej edycji, realizowany jest na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

Cykl DPTO 2015/2016 będzie się składał się z dwóch bloków tematycznych.

Uczestnicy najbliższych wykładów zapoznają się z zagadnieniem dobrych praktyk pracy w projektach. Dowiedzą się m.in. jak odnaleźć się w teamie, nie posiadając zawodowego doświadczenia, jakie są pierwsze kroki początkującego programisty bądź testera, co zrobić, aby rozwijać gotowy projekt, a także jak rozwiązywać problemy z integracją kodu i jak pracować na kodzie już dostarczonym.

Zapisy na pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” 2015/2016 odbywają się za pośrednictwem strony: www.dpto.pl.

Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 12 grudnia 2015 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach I bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu.

Drugi cykl spotkań planowany jest na marzec 2016 roku i będzie kontynuacją tematyki związanej z dobrymi praktykami pracy w projektach.

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami w obszarze rozwoju, badań i edukacji.