Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Francja jakiej nie znacie…”

03.03.2016 - 11:23, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

6 kwietnia 2016 roku o godz. 12.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpocznie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Francja jakiej nie znacie. Odkryj wieloaspektowość funkcjonowania V Republiki Francuskiej”.

Wydarzenie adresowane jest do studentów, pracowników naukowych, pasjonatów oraz podróżników pragnących poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą kulturowych, społecznych oraz religijnych aspektów życia we Francji.

Celem przedsięwzięcia jest:

• promowanie kultury francuskiej w Polsce,
  • przybliżenie różnorodnych aspektów życia w wyżej wspomnianym państwie,
  • pogłębianie wiedzy o odmiennych kulturach w celu przezwyciężania stereotypowego myślenia o państwach frankofońskich,
  • rozwijanie działań mających na celu zrozumienie i poznanie innych kultur,
  • promocja tolerancji dla odmienności kulturowych we współczesnym świecie,
  • poszerzenie zainteresowań naukowych wśród studentów i pracowników naukowych,
  • promowanie interdyscyplinarnego podejścia badawczego.

Organizatorami spotkania są interdyscyplinarne Koło Nauk Społecznych UŚ oraz Alliance Française w Katowicach.