Obchody święta wiosny na Wydziale Filologicznym

21 marca 2012 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1, sala nr 209) o godz. 13.15 rozpocznie się święto wiosny. W ramach wydarzenia zaplanowano obchody kazachskiego Nowego Roku (Nauryz), połączonego z pokazem narodowych tańców kazachskich oraz degustacją potraw z Kazachstanu, Ukrainy, Rosji i Białorusi. Uczestnicy będą mieli okazję poznać również kazachskie pieśni ludowe.

Uroczystość organizują studenci I roku studiów magisterskich filologii polskiej UŚ oraz stypendyści rządu polskiego uczący się w Szkole Języka i Kultury Polskiej, którymi opiekuje się również Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ. Spotkanie poprowadzi mgr Magdalena Knapik ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej.

Obchody święta zakończy barwny korowód, który uda się nad rzekę Rawę i zatopi marzannę wykonaną przez uczestników kursu przygotowawczego do podjęcia studiów na polskich uczelniach pod opieką dr Aleksandry Achtelik, wicedyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej.