Obchody 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej na Wydziale Filologicznym

9 maja 2014 r. od godz. 10.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Grota Roweckiego 5) odbędzie się Dzień Otwarty, będący częścią akcji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”, mającej uczcić 10-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej.

W programie wydarzenia przewidziano szereg otwartych wykładów popularnonaukowych, które zaprezentują nowoczesny budynek Wydziału Filologicznego, pokażą bogatą ofertę dydaktyczną i będą propagowały w atrakcyjny i nowatorski sposób studia filologiczne.

Wśród proponowanych prelekcji znajdą się:

• 10.00 - 10.45 - wykład dr Anny Ruttar z Instytutu Filologii Słowiańskiej pt. „Co słychać na Bałkanach”,
  • 10.45 - 11.30 - wykład dr Lidii Mięsowskiej z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej pt. „Tradycja i nowoczesność. Współczesny dramat rosyjski w poszukiwaniu prawdy”,
  • 11.30 - 12.15 - wykład dr Jolanty Latkowskiej z Instytutu Języka Angielskiego pt. „Does bilingualism pay off? On the cognitive benefits of knowing more than one language”,
  • 12.15 - 13.00 -  wykład dr Anny Malinowskiej z Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych pt. „Lady Gaga i mechanizmy kultury popularnej”,
  • 13.00 - 13.45 - wykład dr. Zbigniewa Feliszewskiego z Instytutu Filologii Germańskiej pt. „Kultura konsumpcji w Niemczech”,
  • 13. 45 - 15.00 - wykład mgr Magdaleny Cebuli z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki pt. „Gwadelupa - Francja na Karaibach” oraz prezentacja oferty dydaktycznej Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki (mgr Michał Hrabia).