O kosmosie w Śląskiej Kawiarni Naukowej

10 września 2009 r. o godzinie 18:00 w katowickim Rondzie Sztuki rozpocznie się pierwsze spotkanie trzeciego sezonu Śląskiej Kawiarni Naukowej. Polska nie jest może liderem w badaniach kosmicznych, ale jak na możliwości które mamy, radzimy sobie całkiem nieźle.

• Jaki jest wkład naszych badaczy w zdobywanie kosmosu ?
  • Czy kiedykolwiek wystrzelimy polskiego satelitę ?
  • Kiedy Polak postawi nogę na Marsie czy Księżycu ?

Gośćmi będą:

• Dr Krzysztof Ziołkowski - astronom, specjalista w dziedzinie badań ruchów komet i planetoid oraz dynamiki Układu Słonecznego. Pracownik Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk
  • Jan Kotlarz, z polskiego oddziału Mars Society. Matematyk, programista, pracownik Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego. Twórca oprogramowania służącego do badania powierzchni Czerwonej Planety

Poza dyskusją, jak zawsze, dobra muzyka (zagra zespół JAZZ BAR TRIO) i możliwość porozmawiania z ekspertami. Całe spotkanie tłumaczone będzie na język migowy, a dzięki współpracy z inicjatywą Partnerstwo dla Przyszłości, transmitowane w Internecie.