21 marca - Światowy Dzień Poezji

Polski Komitet Do Spraw UNESCO informuje, iż w tym roku, po raz pierwszy obchodzony będzie Światowy Dzień Poezji - w dniu 21 marca. Ogólnoświatowa akcja ma na celu promocję poezji, jako jednej z ważniejszych odpowiedzi na potrzeby estetyczne ludzi żyjących we współczesnym, stale dehumanizującym się świecie. W związku z pojawieniem się daty 21 marca jako Światowego Dnia Poezji Polski Komitet Do Spraw UNESCO zwraca się z prośbą do wszystkich humanistów (a szczególnie filologów) o podjęcie działań na rzecz popularyzacji poezji i przekazu poetyckiego. Jesteśmy przekonani, że Dzień Poezji znajdzie oddźwięk na naszej Uczelni i stanie się pretekstem do szerszego kontaktu z tą dziedziną twórczości literackiej.