facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

MISTRZOSTWA W FUTSALU O PUCHAR REKTORA UŚ - WYGRANE

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Klubem Uczelnianym AZS UŚ mogą pochwalić się przygotowaniem bogatego i wielce różnorodnego programu sportowego tegorocznych Juwenaliów (które odbywały się w dniach 16-18 maja); zorganizowano: turniej szachowy, rozgrywki tenisa stołowego i ziemnego, turniej badmintona, pokaz karate, III Halowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej Halowej (Futsalu) o Puchar Rektora UŚ oraz finał Uczelnianej Ligi Koszykówki Amatorskiej w Spodku. Mistrzostwa Uniwersytetu Śląskiego w Futsalu o Puchar Rektora UŚ odbyły się już po raz trzeci. Impreza miała miejsce 16 maja w Chorzowie w hali MORiS-u. W zawodach uczestniczyło 7 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy (Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania wycofała się z rozgrywek): GRUPA A: UŚ – Absolwenci Wyższa Szkoła Bankowa – Chorzów Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji – Bytom Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna – Mysłowice GRUPA B: Uniwersytet Śląski – Katowice UŚ – Wydział Teologiczny Wyższa Szkoła Biznesu – Dąbrowa Górnicza Po zaciętych pojedynkach grupowych wyłoniono dwie pary półfinałowe (WSE i A – WS Biznesu (2:O), WS Bankowa – UŚ Katowice (O:1)), a reszta drużyn przestała się liczyć w rozgrywkach o miejsca medalowe i walczyła już tylko o miejsca od VII do V. Mecz o III miejsce zakończył się zwycięstwem WS Bankowej, która zdecydowanie pokonała WS Biznesu 6:0. Niezwykle emocjonująco zapowiadał się finał rozgrywek. Tak jak w zeszłym roku o Puchar Rektora walczyły: WSEiA i UŚ Katowice. Zacięty i nerwowy pojedynek finałowy zakończył się wynikiem 2:2. Dogrywka w formie rzutów karnych ostatecznie wyłoniła zwycięzcę turnieju. UŚ Katowice pokonał WSE i A – 10 :9. Po puchar sięgnęli podopieczni trenera Aleksandra Fangora w składzie: Wojtek Adamczyk, Krzysztof Drenda, Bartek Goncerz, Krzysztof Halemba, Damian Jakubik, Adam Kubiczek, Adam Lichota, Jakub Lubas. Wyróżnieni zostali również inni zawodnicy: Krzysztof Pokrywa (WSEiA) otrzymał tytuł najlepszego bramkarza turnieju, koronę króla strzelców zdobył Ireneusz Pietrzyk (WS Bankowa), zaś Bartka Goncerza uznano za najlepszego zawodnika rozgrywek. Wypada wspomnieć o znakomitej organizacji technicznej zawodów. Impreza przebiegała bez żadnych zakłóceń. Zawodnicy przestrzegali zasad fair play oraz pokazali znakomite umiejętności techniczne połączone z ogromnym hartem ducha. Wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania, a zwycięzcom gratulacje!
Mistrzowie III Turnieju w Futsalu o Puchar Rektora UŚ z trenerem mgr. Aleksandrem Fangorem.