facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

47. MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI

Targi Książki W dniach 15-19 maja uczelniana oficyna wydawnicza uczestniczyła w 47. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, prezentując swój dorobek edytorski. MTK w Warszawie to impreza znana od lat; ma swój prestiż i renomę. Ale ma także ambicje dalszego rozwoju - jako platforma kontaktów kulturalnych i intelektualnych między Wschodem i Zachodem. Gośćmi honorowymi w tym roku byli nasi sąsiedzi ze Wschodu: Litwa i Łotwa. Rangę imprezy - najważniejszej dla wszystkich "ludzi słowa drukowanego" i miłośników książki - podkreśla fakt, że 47. MTK honorowym patronatem objął Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Od wielu lat Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego eksponuje swój dorobek edytorski na tym samym stoisku, co ułatwia księgarzom, bibliotekarzom i indywidualnym odbiorcom szybkie odnalezienie jego oferty. W tym roku wystawiono 174 tytuły (1130 egzemplarzy, z czego ponad połowa znalazła nabywców) – przede wszystkim wydane w roku 2001 i nowości. W Warszawie Wydawnictwo zyskało już stałych i wiernych odbiorców, jego pracownicy wciąż jednak starają się pozyskać nowych. Pozostaje mieć nadzieję, że prowadzone podczas Targów rozmowy z księgarzami zaowocują podjęciem współpracy i kolejnymi zamówieniami. W drugim dniu Targów zostały wręczone nominacje do Nagrody Literackiej „Nike” 2002. Wśród dwudziestu nominowanych tytułów znalazła się książka Stefana Szymutki: Nagrobek ciotki Cili, która ukazała się nakładem naszego Wydawnictwa w serii: Bibliotheca Alia Universa. Jest to wyróżnienie szczególnie cenne, Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego jest bowiem jedynym spośród uczelnianych, którego publikacja została wyróżniona.
Stoisko Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego na 47. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie.