facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

KOMPUTEROWY SŁOWNIK FLEKSYJNEGO JĘZYKA POLSKIEGO

Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego i Szkoła Języka i Kultury Polskiej zapraszają zainteresowanych na spotkanie z prof. Henrykiem Wróblem (z Zakładu Współczesnego Języka Polskiego UŚ), zorganizowane z okazji opublikowania komputerowego Słownika fleksyjnego języka polskiego. Wykład, połączony z prezentacją możliwości wykorzystania Słownika w formie elektronicznej, odbędzie się w czwartek 23 maja w sali 502 na V piętrze budynku Wydziału Filologicznego (tj. przy placu Sejmu Śląskiego 1 w Katowicach), początek o godz. 12.00. Słownik fleksyjnego języka polskiego został opracowany przez zespół w składzie: Wiesław Lubaszewski, Henryk Wróbel, Marek Gajęcki, Barbara Moskal, Alicja Orzechowska, Paweł Pietras, Piotr Pisarek i Teresa Rokicka, a wydany nakładem wydawnictwa LexisNexis w Krakowie (2002).