facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

ŚLĄSKA REPREZENTACJA NA KRAKOWSKIM FESTIWALU FILMOWYM

Podczas 42. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się w dniach od 24 do 28 maja w Krakowie nie zabraknie silnej reprezentacji studentów i absolwentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. W poniedziałek 27 maja w kinie „Mikro” rozpocznie się o godz. 13.30 pokaz etiud studentów WRiTV naszej uczelni (wśród nich znajdzie się na pewno etiuda studencka Czubek, która brała już udział w festiwalach: Debiuty Filmowe w Koszalinie, Felliniada w Warszawie, Off Cinema w Poznaniu). Natomiast we wtorek 28 maja będzie można zobaczyć w kinie „Kijów” najnowszy dokument Magdaleny Piekorz, zatytułowany: Znaleźć, zobaczyć, pochować. Na Replikę Krakowskiego Festiwalu Filmowego - czyli prezentację najlepszych, nagrodzonych filmów dokumentalnych i krótkometrażowych z konkursu ogólnopolskiego i międzynarodowego 42. Krakowskiego Festiwalu Filmowego - zaprasza w dniach od 5 do 6 czerwca Instytucja Filmowa Silesia Film. Na projekcje zapraszamy do Sali Audytoryjnej Biblioteki Śląskiej (Plac Rady Europy 1 w Katowicach). Pierwszego dnia będzie można obejrzeć filmy polskie, a drugiego – zagraniczne. Początek pokazów zawsze o godz. 16.00. Wstęp wolny.