facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

EUROPEJSKA KONFERENCJA W URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

Kilkudziesięcioosobowa grupa pracowników naukowych i studentów Uniwersytetu Śląskiego, zainteresowanych problematyką europejską, weźmie udział w obradach konferencji: Unia Europejska szansą dla Polski. Organizatorami spotkania, które odbywa się dzisiaj w sali Sejmu Śląskiego w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego (przy ul. Jagiellońskiej 15 w Katowicach), są: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Międzynarodowe Targi Katowickie. Do udziału w obradach zaproszono śląskich przedsiębiorców, przedstawicieli władz samorządowych, organizacji okołobiznesowych oraz studentów i pracowników wyższych uczelni regionu. Patronat nad konferencja sprawują: Prezes rady Ministrów Leszek Miller oraz Marszałek Województwa Śląskiego Jan Olbrycht. W trakcie konferencji nastąpi wręczenie prof. Zbigniewowi Brzezińskiemu Diamentowego Lauru Umiejętności i Kompetencji.