Otwarcie Centrum Naukowo-Dydaktycznego Instytutów Neofilologicznych Uniwersytetu Śląskiego

W piątek 30 maja o godz. 11.00 otwarte zostanie nowopowstałe Centrum Naukowo-Dydaktyczne Instytutów Neofilologicznych Uniwersytetu Śląskiego, mieszczące się w Sosnowcu przy ul. Grota Roweckiego 5. W uroczystości otwarcia wezmą udział władze miasta i uczelni oraz zaproszeni goście. Wybudowany gmach ma ponad 13 tys. metrów powierzchni całkowitej. Liczy pięć kondygnacji, na których będą się mieścić: sala Rady Wydziału, sale wykładowe i seminaryjne, laboratorium tłumaczeń, restauracja, parking podziemny i pomieszczenia biurowo-gospodarcze. W jednym miejscu zlokalizowane zostaną wszystkie kierunki neofilologiczne UŚ, rozrzucone dotąd w różnych częściach miasta. Budowa trwała niecałe 2 lata, sfinansowana została ze środków UE, Miasta Sosnowca i Uniwersytetu Śląskiego.