Uroczysty XII Koncert Akademicki

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Janusz Janeczek ma zaszczyt zaprosić na Uroczysty XII Koncert Akademicki z okazji Święta Uniwersytetu - 40. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Śląskiego, który odbędzie się 8 czerwca o godz. 18.00 w Sali Koncertowej im. Karola Stryji w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. W programie: Wykład Prometejska powinność humanisty wygłosi wybitny reżyser filmowy prof. Krzysztof Zanussi. Koncert: J.S. Bach - III Suita orkiestrowa D-dur, BWV 1068 J.S. Bach - Kantata "Jauchzet Gott in allen Landen", BWV 51 G.G. Gorczycki - Completorium Śląska Orkiestra Kameralna Chór Filharmonii Śląskiej Massimiliano Caldi (Włochy) - dyrygent Waldemar Sutryk - przygotowanie Chóru Rezerwacji miejsc na koncert dokonuje Biuro Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowanych pracowników i studentów prosi się uprzejmie o kontakt telefoniczny z Biurem: 359 12 55, 359 13 00, 359 20 50 do 28 maja. W niedzielę 1 czerwca o godzinie 18.00 Arcybiskup Metropolita Katowicki Damian Zimoń odprawi Mszę św. w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego.