Obywatelstwo, kultura masowa, auto/biografia – wykład o dyskursie dokumentu osobistego

Centrum Studiów Kanadyjskich Instytutu Kultury i Literatury Brytyjskiej i Amerykańskiej zaprasza na wykład Prof. Julie Rak (University of Alberta w Kanadzie) pt. "Citizenship, Mass Culture, Auto/biography". Wykład zostanie wygłoszony 7 maja 2008 r. (środa) o godz. 14.40 w budynku Instytutu Kultury i Literatury Brytyjskiej i Amerykańskiej, ul. Żytnia 10, Sosnowiec, sala 126. Prof. Julie Rak (University of Alberta, w Kanadzie, Wydział Języka Angielskiego i Filmoznawstwa) jest autorką wielu publikacji poświęconych literaturze dokumentu osobistego (life writing), autobiografii, biografii, kulturze masowej i literaturze kanadyjskiej. Jej książka pt. Negotiated Memory: Doukhobor Autobiographical Discourse (UBC Press 2004) została uznana przez Canadian Federation for the Humanities and Social Sciences za jedną z najlepszych książek w zakresie nauk humanistycznych (Finalist for the 2006 Raymond Klibansky Prize).