Spotkanie z prof. Grzegorzem Kołodką

29 kwietnia 2008 r. o godz. 9.30 w Auli im. K. Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego z wizytą gościć będzie prof. Grzegorz Kołodko - ekonomista, wykładowca akademicki, autor książek i artykułów z dziedziny ekonomii,ekspert i konsultant międzynarodowych organizacji. Założyciel i Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER. W 1989 roku uczestniczył w negocjacjach "Okrągłego Stołu" po stronie rządowej. W latach 1989-91 członek Rady Ekonomicznej Rady Ministrów Wielokrotny laureat nagród Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, Polskiej Akademii Nauk i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w dziedzinie badań naukowych oraz dydaktyki. Nominowany przez Euromoney Najlepszym Ministrem Finansów Europy Środkowo-Wschodniej. Za zasługi dla transformacji i rozwoju polskiej gospodarki otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Komandorię Orderu Polonia Restituta. Profesor Kołodko był czterokrotnie powoływany na urząd Ministra Finansów oraz trzykrotnie na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów. Spotkanie rozpocznie się wykładem pt. Zrozumieć Świat.