Konferencja prasowa na temat Juwenaliów Śląskich 2008

W poniedziałek 21 kwietnia 2008 r. o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, Katowice, I piętro, sala 24), odbędzie się konferencja prasowa poświęcona Juwenaliom Śląskim 2008. Kto będzie gwiazdą tegorocznych, czterodniowych międzyuczelnianych Juwenaliów Śląskich? Gdzie i kiedy zostanie postawiony Pomnik Studenta Uniwersytetu Śląskiego? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych kwestii dotyczących majowego święta młodzieży akademickiej zaprezentowane zostaną podczas konferencji prasowej. W imieniu organizatorów juwenaliów czyli Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Śląskich na poniedziałkowe spotkanie wszystkich zainteresowanych dziennikarzy serdecznie zaprasza Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego (tel. 032/359-22-10, fax 032/359-20-73, e-mail: rzecznik@us.edu.pl, tel. kom. 510-294-045). Gościem specjalny studenckiej konferencji prasowej będzie JM Rektor prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek, który przedstawi dziennikarzom stan realizacji projektu postawienia Pomnika Studenta UŚ. Będzie on gotowy za kilka tygodni, a jego odsłonięcie jest jednym z punktów obchodów 40-lecia Uniwersytetu Śląskiego. W poniedziałkowej konferencji prasowej uczestniczyć będą m.in.: - Marcin Sebastianowicz - przewodniczący Parlamentu Studenckiego Akademii Ekonomicznej w Katowicach - Maciej Biskupski - przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego - Mikołaj Makowski - przewodniczący Komisji Kultury i Kontaktów Międzyuczelnianych Samorządu Studenckiego UŚ - Kamil Machura - przewodniczący Komisji Promocji Samorządu Studenckiego UŚ.