Dzień eko-równowagi

24 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się Dzień eko-równowagi. Inicjatywa na rzecz rozwoju zrównoważonego. W programie m.in. debata, wykłady, warsztaty oraz inne imprezy towarzyszące.

PROGRAM: godz. 9:30 Otwarcie, powitanie gości. godz. 9:45 Debata: Globalne ocieplenie: mit, czy realne zagrożenie? KN SRiKS vs. KN Socjologów OD Rybnik godz. 11:00 Wykład: Odpowiedzialność ekologiczna a rozwój zrównoważony Spotkanie z przedstawicielką Europejskiego Forum Odpowiedzialności Ekologicznej Panią Barbarą Lampart godz.12:00 Wykład: Joga drogą do równowagi ciała i ducha (1) Maria Puls, instruktorka jogi, KN Socjologów Sekcja ds. Rozwoju Zrównoważonego godz.13:00 Wykład: Zieloni czyli kto? Spotkanie z przedstawicielem Zielonych 2004 Panem Adrianem Kołodziejczykiem. Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Człowiek w eko-równowadze. godz.14:00 Warsztaty: 1/ Metody i techniki skutecznej walki ze stresem, czyli nie taki stres straszny Paweł Strycharczyk, pedagog, trener umiejętności interpersonalnych 2/ Joga drogą do równowagi ciała i ducha (2) Maria Puls, instruktorka jogi (kurs AWF Katowice, kurs nauczycielski Braham Yoga Course, Rishikesh, Indie, kurs metody B.K.S Iyengara) Imprezy towarzyszące: Slow food - poczęstunek Zostaw ksero koledze. Akcja mająca na celu ograniczenie zużycia papieru, zamiast wyrzucać ksero, z którego już nie korzystamy przynosimy je na uczelnię i zostawiamy koledze. Loteria fantowa. Nagrodami będą eko-gadżety takie jak np. torby ekologiczne i karnety na zajęcia jogi. Nie jedź do SCC! Ubierz się w UŚ. Wymiana ubrań, inicjatywa na rzecz ograniczenia konsumpcji.