Letni semestr w Szkole Języka i Kultury Polskiej

Otwarcie semestralnego kursu języka polskiego i kultury polskiej dla obcokrajowców odbędzie się w poniedziałek 18 lutego na Wydziale Filologicznym w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ. W samo południe chętni przystąpią do pisania testu kwalifikacyjnego, którego celem jest podział na grupy zgodnie z poziomem znajomości języka polskiego. Semestralny kurs języka polskiego jest prowadzony dwa razy w roku akademickim: od początku października do końca stycznia i od połowy lutego do początku czerwca. Kurs jest przeznaczony nie tylko dla studentów (np. uczestników programu Erasmus), ale dla wszystkich osób, które chciałyby poznawać język polski w sposób systematyczny: pracowników zagranicznych firm, dyplomatów, lektorów języków obcych itd. Na zakończenie kursu przeprowadza się test kontrolny, który sprawdza wiedzę i ocenia postępy w nauce. Uczestnik kursu otrzymuje zaświadczenie o udziale w kursie języka polskiego i o wynikach testu. Zajęcia na semestralnym kursie języka polskiego obejmują najczęściej 2 półtoragodzinne spotkania tygodniowo. Naukę można kontynuować w następnych semestrach. Więcej informacji na stronach Szkoły Języka i Kultury Polskiej.