Platynowy Laur dla JM Rektora Profesora Janusza Janeczka

19 stycznia 2008 roku o godz. 17.00 w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach odbędzie się uroczystość wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji. Platynowy Laur Umiejętności w kategorii "Pro Publico Bono" otrzyma m. in. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek. W imieniu Laureata nagrodę odbierze Prorektor ds. Nauki i Informatyzacji prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Przedstawiciele Regionalnej Rady Gospodarczej przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach od 1992 roku nagradzają Laurami Umiejętności i Kompetencji nieprzeciętnych menedżerów, wyróżniające się firmy, organizacje i instytucje, które wprowadzają skuteczne rozwiązania restrukturyzacyjne i torują drogę nowoczesnej gospodarce rynkowej, a także autorytety moralne i najwybitniejszych reprezentantów nauki, oświaty, kultury, sztuki, polityki. W gronie Laureatów na przestrzeni ostatnich szesnastu lat znaleźli się między innymi: Prezydent Lech Wałęsa (1992 r.), Ojciec Święty Jan Paweł II (1996 r.), Sekretarz Generalny NATO Javier Solana (1999 r.), Aleksander Kwaśniewski (2002 r.),Vaclav Havel, Adam Małysz (2004 r.), Bruno Dethomas (2003 r.), Ksiądz Arcybiskup Stanisław Dziwisz (2005 r.) czy Profesor Władysław Bartoszewski (2007 r.).