24 XI - przerwa w pracy centralnych serwerów sieciowych

W sobotę 24 listopada w godzinach od 9:00 do 15:00 nastąpi przerwa w pracy centralnych serwerów sieciowych DASiUS. W tym okresie nie będą dostępne żadne usługi sieciowe, jednak sieć uczelni i połączenie do Internetu będą działały bez przerwy [1]. Przerwa w pracy serwerów związana jest z koniecznością instalacji nowego sprzętu i rekonfiguracji sieci [2]. Dla wykonania niezbędnych zmian wybrany został dzień wolny od pracy. Za wszelkie niedogodności Dział Administracji Sieci i Usług Sieciowych bardzo przeprasza. [1] Przypomnienia: zapasowym serwerem DNS dla naszej uczelni jest dns.fuw.edu.pl 193.0.80.11. Aby uzyskać usługę DNS można też tymczasowo zainstalować TreeWalk DNS (http://ntcanuck.com/). [2] Czynności do wykonania: wyłączenie serwerów, rozłączenie wszystkich kabli, zmiana mebli, konserwacja maszyn i czyszczenie sprzętu, ustawienie wszystkiego na nowo, połączenie kabli, przyłączenie sieci lokalnej w inne miejsce w sieci, zrekonfigurowanie sieci, uruchomienie i sprawdzenie poprawności działania.