ZŁOTY MEDAL DLA JACKA PIEKOSZEWSKIEGO

W Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach odbyła się w niedzielę X edycja największej ogólnonarodowej klasówki z języka polskiego Dyktando’2001, organizowanej pod redakcją Krystyny Bochenek i Piotra Karmańskiego z Polskiego Radia Katowice. W jury konkursu zasiada między innymi prof. Edward Polański - Kierownik Zakładu Dydaktyki Języka Polskiego Wydziału Filologicznego UŚ, członek Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Do udziału w Dyktandzie zaproszono w tym roku także sportowców oraz komentatorów i dziennikarzy sportowych, złote medale w tych niecodziennych rozgrywkach przyznano Piotrowi Sobczyńskiemu z TVP 1 i Jackowi Piekoszewskiemu z katowickiego "Sportu". Miło nam przypomnieć, że drugi z laureatów konkursu jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Prawa i Administracji, 1988), wspominanym jako aktywny działacz Akademickiego Związku Sportowego (którego był wiceprezesem) i kierownik sekcji koszykówki męskiej. Panu Jackowi Piekoszewskiemu i wszystkim finalistom niedzielnego turnieju ortograficznego składamy najserdeczniejsze gratulacje. (BPiK)