Inauguracja Śląskiej Kawiarni Naukowej

4 października o godz. 18.00 w kawiarni w Rondzie Sztuki w Katowicach odbędzie się pierwsze spotkanie Śląskiej Kawiarni Naukowej, której partnerami są Uniwersytet Śląski i National Geographic Polska. Kawiarnia to coś znacznie więcej niż „pijalnia kawy”. To miejsce towarzyskich spotkań, miejsce towarzyskich dyskusji. Śląska Kawiarnia Naukowa to miejsce w którym tematem tych dyskusji będzie nauka. Ocieplenie klimatu, komórki macierzyste, energetyka jądrowa czy kolonizowanie innych globów. Śląska Kawiarnia Naukowa to miejsce w którym dyskutuje się o problemach ważnych i trudnych w sposób nieskrępowany i przystępny. Kawiarniane spotkania naukowe będą się odbywały w pierwszy czwartek każdego miesiąca. Gościem Kawiarni w październiku będzie dr Marcin Ryszkiewicz, geolog i ewolucjonista z Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Co dzisiaj zostało z teorii, którą Darwin przedstawił w 1844 roku? Czy człowiek jeszcze ewoluuje? Kiedy i dlaczego wyginęły dinozaury? Pytań można zadać wiele, ale to uczestnicy spotkania zdecydują, które zostaną zadane.