Sprawdzian z polskiego

15 sierpnia o godz. 11.00 w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w czasie trwania XVII letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej odbędzie się jubileuszowy (dziesiąty) Sprawdzian z polskiego (dla obcokrajowców) organizowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Biorący udział w konkursie (w sumie będzie to blisko 200 obcokrajowców) walczą o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego oraz o wyróżnienia w kilku innych kategoriach. Nagrodą główną jest możliwość bezpłatnego udziału w kolejnej cieszyńskiej letniej szkole. Tego samego dnia o 15.00 na cieszyńskim rynku rozpocznie się Wieczór Narodów – przygotowany przez uczestników letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej dla mieszkańców Cieszyna – podczas którego każda nacja ma możliwość zaprezentować w możliwie atrakcyjny sposób swój kraj, kulturę, tradycję, język, kuchnię, tańce i piosenki.