UNIWERSYTET ŚLĄSKI NA TARGACH EXPOLINGUA ’2001 W BERLINIE

Pod honorowym patronatem niemieckiego Ministra Edukacji i Nauki Pani Edelgard Bulmahn odbywa się w Berlinie czternasta już edycja targów językowych Expolingua. Około stu wystawców, wśród których znajdują się też dr Jolanta Tambor i dr Anna Majkiewicz ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej działającej w Uniwersytecie Śląskim, prezentuje szeroką ofertę kursów językowych, programów wymiany studenckiej, wyjazdów zagranicznych łączących pracę i doskonalenie języka, wykorzystania multimediów w nauczaniu języków i wiele innych. Bogaty program trzydniowej imprezy (16-18 listopada) umożliwia zainteresowanym udział w wielu warsztatach, prezentacjach i forach dyskusyjnych, prowadzonych przez przedstawicieli środowisk rządowych, biznesowych i akademickich. Międzynarodowe Targi Języków i Kultur Expolingua organizowane są cyklicznie, ale obchodzony właśnie Europejski Rok Języków spowodował szczególne nasilenie zainteresowania językami mniej popularnymi, do których zalicza się także polszczyzna. Szkoła Języka i Kultury Polskiej uczestniczy w tego typu międzynarodowych spotkaniach od dwóch lat (targi w Madrycie i Paryżu), promując szeroko Uniwersytet Śląski ze szczególnym uwzględnieniem działalności Kolegium Języka Biznesu i samej Szkoły. W jednym z paneli dyskusyjnych przedstawicielki SJiKP zaprezentują dwa wspólne teksty dotyczące problematyki języków specjalistycznych w programach nauczania języka polskiego jako obcego. Ich wyjazd do Berlina był możliwy dzięki poparciu i pomocy Prorektora ds. Nauki, Współpracy i Promocji Uniwersytetu Śląskiego - prof. dr hab. Janusza Janeczka oraz Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie. Więcej o targach: www.expolingua.com (BPiK)