ATENA ’2001

W Auli Głównej Politechniki Warszawskiej (pl. Politechniki 1) trwa ósma edycja (14-17 listopada) Krajowych Targów Książki Akademickiej ATENA, odbywająca się pod protektoratem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu oraz Ministra Nauki, Przewodniczącego Komitetu Badań Naukowych. Swój udział w targach, stanowiących rzadką okazję do zapoznania się z ofertą wydawniczą wielu polskich ośrodków akademickich, Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego spotkaniu traktuje prestiżowo. Głównym organizatorem wydarzenia są Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, we współpracy z: Fundacją Książka Naukowo-Techniczna, Magazynem Literackim Książki. Biblioteką Analiz, Polskim Towarzystwem Wydawców Książek, Stowarzyszeniem Wydawców Szkół Wyższych.