SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARTOSZEM KUROWSKIM

Bartosz Kurowski EMPiK Silesia zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Kurowskim, absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Autor będzie promował swoją nową powieść Love Parade. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca (sobota) o godzinie 16.00. Bartosz Kurowski (ur. 1963) scenarzysta filmowy, dramaturg, pisarz, publicysta. Absolwent Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego, doktor filozofii. Autor oraz współautor wielokrotnie nagradzanych filmów i sztuk teatralnych: Inferno, Fryzjer, Barbórka, Cyrano. Laureat konkursu scenariuszowego Hartley – Merrill. Od kilku lat związany z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Opublikował trzy książki dotyczące fenomenu kontrkultury: Zdeptane kwiaty, Punk, pokolenie pustki, Nigdy dosyć rewolucji). Love Parade jest jego debiutem powieściowym. Mieszka w Warszawie. LOVE PARADE to rozgrywająca się we współczesnym Berlinie historia trudnej, egzotycznej przyjaźni dwóch życiowych outsiderów: polskiego gastarbeitera i niemieckiego neonazisty. Z pozoru dzieli ich wszystko: temperament, wyznawany katalog wartości, zapatrywania polityczne. Łączy ich za to i jednoczy specyficzny klimat niemieckiej metropolii a także postać pięknej dziewczyny – przewodniczki po labiryntach asfaltowej dżungli. Penetrując wspólnie podziemny światek podejrzanych barów, knajpek, muzeów i galerii nie wiedzą, iż wkrótce w życiu każdego z nich nastąpi dramatyczne przesilenie...