ODCZYT PROF. WOJCIECHA KUNICKIEGO

22 maja o godz. 16.00 podczas Otwartego Seminarium Katedry Literatury Porównawczej na Wydziale Filologicznym w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1) wystąpi prof. dr hab. Wojciech Kunicki z Uniwersytetu Wrocławskiego z odczytem o teologicznych intuicjach Ernsta Juengera. Ernst Juenger (1895-1998) to jeden z najbardziej intrygujących pisarzy niemieckich XX wieku, wielki stylista i wielki znawca natury ludzkiej. Prof. dr hab. Wojciech Kunicki kieruje Zakładem Literatury Niemieckiej do 1848 roku Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.Przełożył wiele dzieł Juengera. W trakcie spotkania zostanie też zaprezentowana nowa książka z przekładami politycznych esejów niemieckiego pisarza.