WOLONTARIAT W PUNKTACH POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

W związku z dużym zainteresowaniem studentów Uniwersytetu Śląskiego zdobywaniem doświadczenia z zakresu pomocy ofiarom przestępstw, Biuro Promocji i Karier wraz ze Śląską Komendą Wojewódzką Policji ma przyjemność zaprosić studentów UŚ do udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących wznowionego programu wolontariatu. - 22 maja, Wydział Prawa i Administracji, ul. Bankowa 11b, aula nr 4, godz. 10.00 – 11.00 - 24 maja, Wydział Pedagogiki i Psychologii, ul. Grażyńskiego 53, sala 203, godz. 14.00 – 15.00 Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres bpik@us.edu.pl. Szczegółowe informacje: Biuro Promocji i Karier Ul. Bankowa 12a, tel. 032 359 19 82 bpik@us.edu.pl 11 lutego 2005 roku zawarto Porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach na podstawie którego studenci Uniwersytetu Śląskiego mają możliwość odbywania wolontariatu w punktach pomocy ofiarom przestępstw. Punkty te działają w większości miast na terenie Województwa Śląskiego, a prowadzone są przez samorządy terytorialne i organizacje pozarządowe. W latach 2005 – 2006 Biuro Promocji i Karier wraz Komendą Wojewódzką Policji zorganizowało trzy edycje programu, w których udział wzięło łącznie 180 studentów. Według danych Śląskiej KWP w 2006 roku do pracy w punktach zgłosiło się 92 studentów, w sumie studenci odbyli 654 dyżury, część z nich kontynuuje swoją pracę w punktach na podstawie umowy o pracę, umowy-zlecenia lub stażu absolwenckiego.