NIEWYGODNA PRAWDA

9 maja 2007 r. o godz. 17.30 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach, Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem UŚ i Kinoteatr Rialto organizują śląską premierę filmu "Niewygodna prawda". Spotkanie poprowadzą dr hab. Piotr Skubała z Katedry Ekologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ oraz dr Ryszard Kulik z Katedry Psychologii Społecznej i Środowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ. Po projekcji odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem naukowców, przyrodników oraz działaczy organizacji pozarządowych. Koniecznie zobacz „NIEWYGODNĄ PRAWDĘ” i dołącz do grona osób zaangażowanych w walkę na rzecz ratowania klimatu na Ziemi. Koszt: 10 zł. Bardziej wyczerpująca informacja o filmie jest dostępna w pliku w formacie "pdf". Informacja o filmie: Produkcja Davisa Guggenheima jest zapisem wykładu polityka Ala Gore'a, który w 2000 r. w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał wybory prezydenckie z Georoge'em W. Bushem. Znany aktywista i demokrata, niczym prawdziwy hollywoodzki showman próbuje przekonać Amerykanów jak istotną kwestią jest walka z globalnym ociepleniem. To zdaniem Gore'a równie istotne zagadnienie polityczne, dotyczące całego świata, co walka z terroryzmem. "Niewygodna prawda" w wyczerpujący sposób odpowiada na pytanie, czym jest globalne ocieplenie i dlaczego musimy się nim zająć. To lekcja, którą każdy powinien odbyć, a na pewno każdy człowiek rozważający karierę polityczną. W inteligentny sposób, z humorem, NIEWYGODNA PRAWDA mówi o tym, że nie możemy dłużej pozwalać sobie na postrzeganie lobalnego ocieplenia jako tematu politycznego - jest to, bowiem największe moralne wyzwanie, jakiemu musi stawić czoła współczesna cywilizacja.