"STAŻE I PRAKTYKI W INSTYTUCJACH EUROPEJSKICH".

Przedstawicielstwo Forum Młodych Dyplomatów na Śląsku organizuje 26 kwietnia o godzinie 14.00 na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego wykład otwarty "Staże i praktyki w instytucjach europejskich". Podczas wykładu prowadzonego przez Panią Darię Braszkiewicz (b. pracownik Parlamentu Europejskiego) przedstawione zostaną procedury rekrutacyjne oraz specyfika pracy w instytucjach europejskich. Uczestnicy wykładu będą mogli zapoznać się również z działalnością Forum Młodych Dyplomatów. Forum Młodych Dyplomatów jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, gromadzącą ludzi młodych, studentów ostatnich lat oraz absolwentów wielu polskich uczelni, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w polskiej służbie zagranicznej. Członkami FMD są osoby posiadające już doświadczenie w działalności krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych, pracownicy instytucji Unii Europejskiej oraz polskiej administracji. Misją FMD jest: „Kreowanie i kształcenie przyszłych Liderów, którzy poprzez swoje działania zapewnią stabilny rozwój polskiej polityki zagranicznej”.