FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA POLSKIEGO DLA CUDZOZIEMCÓW

23-25 marca br. w Szklarskiej Porębie, w Domu Pracy Twórczej Politechniki Wrocławskiej odbędzie się wielki finał Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Polskiego dla Cudzoziemców. W konkursie mogą wziąć udział zagraniczni studenci i doktoranci studiujący w polskich szkołach wyższych oraz słuchacze kursów języka polskiego, którzy przebywają w Polsce nie dłużej niż 5 lat. Studentów ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego będą reprezentowały cztery osoby: Paul Nazar (Austria), Sona Mitengova (Czechy), Megumi Hijikata (Japonia) i Ju Xin (Chiny). Są to laureaci pierwszego etapu tego konkursu. Opiekunem studentów na czas trwania Olimpiady będzie pracownik SJPiKP UŚ - mgr Magdalena Knapik.