NAUKA INSPIRACJĄ SZTUKI

We wtorek 13 marca w godzinach 8.30-20.00, w ramach warsztatów artystycznych "Sztuka-nauka — nauka-sztuka", grupa studentów Instytutu Sztuki z Cieszyna (graficy, fotografowie, rysownicy i multimedialiści) odwiedzi w celu poszukiwania artystycznych inspiracji Wydziały: Nauk o Ziemi, Informatyki i Nauki o Materiałach, Biologii i Ochrony Środowiska oraz Matematyki, Fizyki i Chemii. Mamy nadzieję, że działania naukowe staną się inspiracja do powstania ciekawych prac plastycznych. Organizatorem warsztatów jest adiunkt Krzysztof Marek Bąk z Instytutu Sztuki, opiekę artystyczną sprawują ponadto prof. Witold Jacyków, dr Łukasz Kliś, asys. Hanna Grzonka, asys. Katarzyna Kroczek oraz asys. Agnieszka Pyka. "Wyprawę" młodych artystów dokumentował będzie fotograf Jerzy Pustelnik.